You are currently viewing Od 1 kwietnia można składać papierowe wnioski na 500+
biurko robocze z komputerami

Od 1 kwietnia można składać papierowe wnioski na 500+

Od 1 kwietnia br. rusza nabór wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (program 500+) na nowy okres świadczeniowy w formie tradycyjnej (papierowej).
Zapraszamy do składania wniosków osobiście, w siedzibie OPS we Wschowie lub za pośrednictwem operatora pocztowego.
Wnioski można złożyć osobiście w siedzibie Ośrodka, po uprzednim zapisaniu się na konkretny termin i godzinę, pod nr tel. 65 540 88 12 lub 65 540 88 15.
Wnioski dostępne są w przedsionku Ośrodka, a także mozna je wydrukować ze strony internetowej:

wniosek 500+

Prawo do świadczenia „500+” będzie ustalane na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku. W przypadku kompletnych i prawidłowo wypełnionych wniosków złożonych w okresie od 1 do 31 maja danego roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku. Jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca danego roku, ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia tego roku.

Uwaga! Złożenie wniosku później, czyli po 30 czerwca, oznacza, że prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone, a świadczenie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku. Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

Dodaj komentarz